Chelsea u efektnoj utakmici slavio protiv Svraka, Petrović “požutio” (VIDEO)

Nogometaši Chelseaja pobijedili su Newcastle rezultatom 3-2 na Stamford Bridgeu, u utakmici 28. kola Premier lige.

Domaćine je u vodstvo doveo Nicholas Jackson u 6. minuti, no odlazak Modrih s vodstvom na odmor spriječio je Alexander Isak na samom kraju poluvremena koji je u 43. minuti pogodio mrežu.

Cole Palmer je u 57. minuti vratio prednost Chelseaju i tako zaokružio nastup, nakon asistencije za prvi pogodak.

Na 3:1 povisio je Mudirk u 76. minuti, pet minuta nakon što je ušao na teren zamijenivši Sterlinga.

Konačan rezultat postavio je Jacob Murphy u 90. minuti, no vremena za preokret nije bilo.

Na golu Chelseaja stao je srpski vratar Đorđe Petrović koji je u 71. minuti zbog prekršaja dobio žuti karton.

Iako je večeras slavio, Chelsea je i dalje na 11. poziciji sa 39 bodova, jedno mjesto iza današnjeg rivala koji ima bod više.