CITY BOLJI OD NEWCASTLEA: Haaland nije igrao, ali njegov sunarodnjak postao heroj! (VIDEO)

Nogometaši Manchester Cityja svladali su Newcastle u gostima s 3-2, u vrlo zanimljivom susretu 21. kola Premier lige.

Bila je ovo utakmica puna preokreta i dobrih poteza, te je time u potpunosti opravdala epitet derbija.

Gosti su poveli u 26. minuti majstorijom Bernarda Silve, ali su na poluvremenu gubili. Alexander Isaac i Anthony Gordon donijeli su preokret u samo dvije minute golovima u 35. i 37. minuti.

U drugom poluvremenu na scenu stupa Kevin De Bruyne koji režira novi preokret, ali i pobjedu.

Prvo je belgijski veznjak ponovno poravnao rezultat u 74. minuti, kada je na vrijeme reagirao nakon ubačene lopte Rodrija.

U prvoj minuti sudačke nadoknade De Bruyne se našao u ulozi asistenta kod odlučujućeg pogotka, kada je proigrao 20-godišnjeg Norvežanina Oskara Boba koji je ovom prilikom prevario puno iskusnijeg vratara Svraka Martina Dubravku i postao heroj svoje momčadi, u odsustvu svog sunarodnjaka Erlinga Haalanda, koji je ozlijeđen.

City je drugi na ljestvici Premier lige sa 43 boda, dva manje od vodećeg Liverpoola, dok je Newcastle deseti s 20 bodova.