Srijeda, 20 siječnja, 2021

- Oglašavanje -

U okviru 6. kola Druge lige FBiH-grupa centar u Vogošći je odigran derbi meč kola, a u kome je domaći UNIS ugostio lidera na tablici, ekipu Borac iz Jelaha.

U izuzetno važnom meču  za obje ekipe, domači tim koji je imao sjajnu seriju od 5 pobjeda zaredom (3 u prvenstvu i dvije pobjede u Kupu) želio je  nanijeti prvi poraz gostima koji su maestralno startali u prvenstvu i zabilježili pet uzastopnih pobjeda.

Po prekrasnom vremenu i na dobrom travnjaku viđena je kvalitetna predstava oba rivala. U prvom poluvremenu nije bilo zgoditaka iako je bilo prilika na obje strane ali mreže su mirovale. U nastavku meča viđena su dva zgoditka.

Borac je došao u vodstvo sjajnim udarcem Samira Konđića koji je iz slobodnog udarca sa nekih 18,19 metara pogodio mrežu domačeg vratara i bilo je to 0:1. Na 0:2 povisio je Benjamin Djedović a što je donijelo novi trijumf i  ostanak na liderskoj poziciji ekipi Borca. Svi u timu nogometnih „pjesnika“ iz Jelaha zaslužuju riječi pohvale za sve što su pokazali u ovom meču protiv kvalitetnog domaćina.

Od prvog minuta ovog derbi meča Osmić, Mudrov, Subašić, Jupić, Starčević, Hodžić, Zelenković, Đukarić…pokazali su svoj neupitan kvalitet, ispoljili borbenost, htijenje, požrtvovanje i za njih nije bilo izgubljene lopte. Ovim novim, šestim uzastopnim trijumfom ekipa Borca pokazala je da će biti među najozbiljnijim kandidatima za plasman u Prvu ligu FBiH.

Prvi čovjek kluba,“alfa i omega“ Borca Senad Subašić o novoj trici rekao nam je sljedeće:

”Prvo želim da se zahvalim domaćinima na korektnosti, fer i sportskoj igri, gostoprimstvu jer su i na taj način pokazali svoju veličinu. Svim mojim igračima koji su nastupili čestitam na prikazanoj igri i požrtvovanju,pokazali su kako se igra i bori za boje  grb svog tima.Osim dva postignuta zgoditka imali smo još par sjajnih prilika, ali je nedostatak koncentracije u samoj završnici akcija,spriječio našu ubjedljiviju pobjedu. Ono što želim da naglasim je da naš tim,bez obzira gdje se igra meč, želi da se nadigrava sa našim rivalom i da u jednoj otvorenoj igri bude bolji i učinkovitiji, a ako nas protivnik savlada sportski ćemo pružiti ruku i čestitati mu na pobjedi. Sa svakim timom želimo da gradimo prijateljske odnose, da oni budu vječni, jer meč traje samo 90 minuta, a da prijateljstva klubova traju godinama. U sljedećem kolu  dočekujemo Natron, vjerujem da će to biti nogometni „praznik“ na našem travnjaku i očekujem još bolju igru nego u Vogošći i novu pobjedu, u jednom sportskom nadmetanju sa našim starim prijateljima iz Maglaja.”

Piše: Rešad MAMELA