Subota, 22 siječnja, 2022
Još

City nakon penala pobijedio Liverpool i osvojio Community Shield

-

Fudbaleri Manchester Cityja osvojili su prvi trofej ove sezone savladavši Liverpool nakon penala u susretu Community Shielda, prenosi Anadolu Agency (AA).

Tim Pepa Guardiole osvojio je 97. izdanje Community Shielda, godišnje utakmice između pobjednika Premier Liga i FA kupa.

Budući da je City prošle sezone osvojio domaće prvenstvo, ali i FA kup, ove godine je igrao protiv drugopasiranog Liverpoola.

Građani su osvojili engleski Superkup nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 5:4. Susret na Wembleyju je nakon 90 minuta završen rezultatom 1:1, a prvi su poveli nogometaši Cityja.

U 12. minuti odbrana Redsa je loše reagovala nakon prekida, a gol je postigao Sterling.

Tim rezultatom je i završeno prvo poluvrijeme, ali je u drugom Livepool pokazao bolju partiju i u 77. minuti golom Joela Matipa izjednačio rezultat na 1:1.

Nakon isteka 90. minute i sudijske nadoknade igrali su se penali, a jedini promašaj desio se u drugoj seriji, kada je Bravo odbranio udarac Giniju Wijnaldumu.