Crno-beli izgubili: Poraz Partizana posle velike drame

U sklopu četvrtog kola Eurolige košarkaši Partizana su kao gosti izgubili od Olympiakosa rezultatom 98:94.

Domaći Olympiakos bolje je ušao u susret i gotovo sigurno kontrolirao prvi dio, a segment u kojem su Grci bili dominantniji bio je skok. Nakon nešto slabijeg ulaska u susret, Grci su napravili seriju od 8:0 i tako sačuvali prednost do odmora. Na kraju ovog dijela utakmice rezultat je glasio 28:21 u korist domaćina.

Prvi dio druge četvrtine pripao je Olympiakosu, dok je u drugom dijelu Partizan uspio odoljeti domaćinu pa se na odmor otišlo rezultatom 49:43 za momčad iz Atene.

Drugo poluvrijeme počinje tricom Smailagića, računajući kraj prvog poluvremena serija 7:0 za srpski tim. Smajlagić je sjajno započeo drugo poluvrijeme, odmah u sljedećem napadu ubacio još jednu tricu, a potom iznudio slobodna bacanja, gdje je jednom bio precizan, i tako doveo svoju momčad do prednosti 50:49. Smailagić je napravio sjajnu seriju poena, a onda je dobio četvrtu osobnu i morao napustiti igru. Partizan je odigrao sjajno u trećoj četvrtini, au seriji od 20:2 trener Olympiakosa je zatražio tajm aut pri rezultatu 59:51 za crno-bele. Partizanova obrana izgledala je savršeno u trećoj četvrtini u kojoj su primili samo 10 poena.

Nekoliko loših odluka dovelo je Olympiakos do izjednačenja, ali se Partizan na kraju uspio vratiti nestvarnim potezima. Pantheri su pogriješili izgubivši loptu u pretposljednjem napadu, no nakon toga je Nunnelli dobio produžetke.

Igrali su se produžeci dok smo gledali jedanaesterce, ali na kraju je do pobjede došla ekipa iz Grčke. Ostala je sporna odluka sudaca, raspravljalo se je li Panther prešao polovicu na kraju utakmice ili je došlo do sudačke pogreške.

Najbolji u pobjedničkoj momčadi bio je Janulis Larentsakis koji je ubacio 19 poena, Nikola Milutinov 16, uz sedam skokova. U Partizanu su se istakli Kevin Panter sa 17 i Alen Smailagić sa 16 poena.

Nakon ovog susreta tim iz Humske ima učinak 1-3, a prvak Grčke 2-2.