Čudesni Kylian Mbappe prestigao Messija i Raula

Nogometaši pariškog PSG-a skoro pa su osigurali osminu finala Lige prvaka uvjerljivom pobjedom 5:0 na gostovanju kod Club Bruggea. Da Real Madrid nije slavio u Turskoj kod Galatasaraya, odnosno da je susret završio remijem, PSG bi postao prva ekipa u istoriji Lige prvaka koja je ostvarila plasman u daljnju fazu takmičenja nakon samo tri kola.

Tri od pet golova na susretu postigao je Kylian Mbappe, iako je u igru ušao tek u 52. minuti. Mbappe je zabijao pogotke u 61., 79. i 83. minuti utakmice, a njima je stigao do brojke od 15 golova u Ligi prvaka.

Mbappe je zabio 15 golova u najelitnijem klupskom takmičenju u dobi od 20 godina i 306 dana, čime je nadmašio Lionela Messija i Raula.

Argentinski genij, kojeg mnogi smatraju najboljim nogometašem svih vremena, zabio je prvih 15 golova u Ligi prvaka u dobi od 21 godine i 288 dana, dok je Raul to napravio s 22 godine i 163 dana.

Istovremeno, Mbappe je postao prvi igrač nakon 2008. godine i Josebe Llorentea koji je ušao u igru kao zamjena i postigao hat-trick za Villarreal u susretu protiv Aalborga.

Još jedna zanimljivost vezana je za sinoćnji duela Parižana. Naime, tri gola na tom susretu namjestio je Angel Di Maria. Prije Argentinca tri ili više asistencija na jednoj utakmici Lige prvaka u dresu PSG ubilježio je Zlatana Ibrahimović 2012. godine u pobjedi protiv zagrebačkog Dinama. Ibra je 6. novembra 2012. namjestio četiri gola za svoj tim.