DO VRHA WTA: 14-godišnja srpska tenisačica iz kvalifikacija u polufinale seniorskog turnira!

Mlada srpska tenisačica Luna Vujović, koja je prošle godine izazvala veliku pozornost osvajanjem Wimbledona do 14 godina, kao i kada je nedugo zatim postala prvakinja Europskog prvenstva u Pragu, zakoračila je u seniorske vode i to vrlo uspješno.

14-godišnja Luna plasirala se u polufinale ITF turnira u Antaliji, gdje je prethodno prošla kvalifikacije!

U prvom je kolu izbacila Austrijanku Mavi Osterreicher svladavši je s 2:1, po setovima 6:3, 3:6 i 6:3.

U drugom kolu bila je bolja od daleko iskusnije Ruskinje Diane Demidove, 756. tenisačice svijeta, koju je također svladala 2:1, po setovima 6:1, 2:6 i 6:0.

Do polufinala je stigla predajom prve nositeljice, 201. igračice svijeta, 21-godišnje Julije Adeeve, nakon samo jedne odigrane igre.

Za plasman u finale sastat će se s Anastasijom Zolotarevom, 706. igračicom WTA liste.