DOMINANTAN START: Srbija je furiozno krenula u pohod prema novom nastupu na Europskom prvenstvu

Košarkašice Srbije uspješno su započele kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2025. godine. Večeras su bili bolji od Ukrajine sa 82:40. Od početka susreta uspostavili su dominaciju i u 40 minuta nisu primili niti jedan gol.

Ukrajinke su prve poene u utakmici upisale preko Balaban iz Bacanja. Prvi koš za Srbiju postigla je Tina Krajišnik. U prvim minutama susreta niti jedna ekipa nije se uspjela odlijepiti.

Srbija je to prvi put uspjela nakon serije 16:0 za 22:6. Neely ga je prelomio nakon šest minuta Ukrajinca bez koša. Srpkinje su nastavile u ofenzivnom ritmu do kraja prve dionice. Na odmor se otišlo s +18.

Krajišnik je poenima otvorio drugu dionicu. U tom dijelu susreta naši su zadržali maksimalan fokus u napadu i gradili razliku. Na poluvremenu je bilo i maksimalnih +31 (49:18). Ukrajina je za jedan koš nadmašila učinak iz prve četvrtine.

Nogić je imala 13 poena, Anderson i Krajišnik 10. Kod Ukrajinki Maznichenko i Balaban nakon prvih 20 minuta imale su po 6 poena.

Anderson je prvi zabio u drugom poluvremenu. Srbija je i tu bila učinkovita. Do kraja četvrtine s +31 stiglo je do +40 (66:26). Iako je to bio dio utakmice s najmanje postignutih koševa naše momčadi do tada. Srbija je samo nastavila održavati prednost do kraja susreta.

Doveli su ga rutinski za prvi trijumf. Najbolja u našoj ekipi bila je Tina Krajišnik s 22 koša. Nogić je imao 15, a Anderson manje. Kod Ukrajinki najefikasnija je bila Balaban s 10 poena kao jedina dvoznamenkasta.

Večeras od 21:30 drugu utakmicu u ovoj skupini igraju Portugal i Sjeverna Makedonija.

Srbija-Ukrajina 82:40 (26:8,23:10,17:8,16:14)