Džekin spektakularni pogodak protiv Chelseaja proglašen za Romin gol desetljeća (VIDEO)

“Tehnika, tajming, snaga, preciznost… Krajnje nevjerovatan Džekin udarac je Romin gol decenije”, opisala je zvanična stranica Vučice čuveni pogodak kapitena reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Utakmica na kojoj je postignut ovaj fenomenalan gol odigrana je prije dvije godine u okviru 3. kola grupne faze Lige prvaka.

Chelsea je do Džekinog gola imao prednost 2:1 golovima Luiza i Hazarda, dok je za Romu u prvom poluvremenu pogodio Kolarov.

Uslijedio je potom 64. minuti kada je Fazio uputio sjajnu dubinsku loptu, koju je Džeko iz prve poslao u mrežu volejem lijevom nogom na maestralan način. Inače, utakmica je okončana rezultatom 3:3 i to nakon što su Džeko i Hazard postigli po još jedan pogodak.

Inače, navijači Rome su birali i tim desetljeća, a u njemu su se našli upravo Džeko, ali i Miralem Pjanić, koji je također pružao odlične partije u dresu Vučice.

U timu su još Alisson, Maicon, Kolarov, Manolas, Marquinhos, De Rossi, Nainggolan, Salah i Totti.