EL: Fener bolji od Milana nakon produžetaka!

Jedan od derbija 1. kola Eurolige odigran je u Istanbulu gdje su se sastali Fenerbahçe i Armani.

Domaći su u vrlo zanimljivoj utakmici slavili nakon produžetaka

Armani je odlično krenuo u susret i vrlo brzo su došli do prednosti od 9 poena i činilo se da kontroliraju utakmicu.

No, kako je utakmica odmicala, Fener je uspostavio kontrolu i na odmor otišao s vodstvom – 38:45.

Praktički svih 20 minuta drugog poluvremena momčad Dimitrisa Itudisa vodila je, ali Milan je na kraju ipak imao šut za pobjedu. U finišu su gosti uspjeli potpuno izjednačiti, a Shields je promašio tricu za pobjedu u regularnom dijelu.

U dodatnih 5 minuta Fener je bio bolji i u teškoj utakmici uspio sačuvati pobjedu, a Nikola Mirotić tricom nije uspio odvesti susret u drugu dionicu.

Kod pobjednika Wilbekin je ubacio 19 koševa, a Papayanis, Dorsi i Gudurić po 15 poena. Bivši košarkaš Partizana Jam Madar postigao je 8 poena za 13 minuta.

Kod Armanija Mirotić je ubacio 27 koševa uz 11 skokova, dok ga je Fojtman pratio s 21 košem.

U sljedećem kolu Armani dočekuje Maccabi, dok Fener ugošćuje Valenciju.