EL: PAO rutinski protiv Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su poraz u Atini pošto je Panatinaikos bio bolji od njih 82:65.

Crvena zvezda je otvorila utakmicu dobrom obranom, a od starta se najbolje snašao Luka Mitrović koji je bio dominantan na obje strane terena. Pa ipak, PAO je svojom individualnom kvalitetom stalno držao plus i mirnoću na svojoj strani. Zvezda se mučila s vanjskim šutem te je u prvom poluvremenu pogodila samo dvije trice. Nakon prvih 10 minuta bilo je 20:17 za domaće.

U drugoj četvrtini slična priča na parketu, Zvezda je sve teže dolazila do koša. U završnici poluvremena domaći su u prilično laganom ritmu stigli na 10 poena razlike, ali se na odmor otišlo s 37:30.

U trećoj dionici PAO je s dvije trice na početku dionice došao do dvoznamenkaste prednosti i zadržao je kroz dionicu. U nekoliko je navrata Zvezda prijetila, ponajviše kada je kod 57:50 imala napad i otvoren šut za smanjenje razlike, ali je toliko okrenula protiv sebe da je u samo 30 sekundi ponovno bilo 11 za PAO i s tom prednošću otišao na odmor prije zadnjih 10 minuta.

U četvrtoj četvrtini sve je to bila rutina za domaće i došli su do važne pobjede u borbi za doigravanje.

Sada Atenjani imaju skor 10-7, a Zvezda 6-11.

Kod Zvezde najefikasniji su bili Bolomboj i Nedović s 15 koševa, dok je Mitrović ubacio 12. Zabrinjava što se upravo Mitrović potkraj treće četvrtine žalio na ozljedu i nije se vraćao na parket.