Uzalud odličan Jović, Real bolji nakon produžetaka u dvoboju bivših Zvezdinih razigravača, Tavaresov nevjerojatni double-double!

Večeras su odigrane četiri utakmice 21. kola Eurolige, a pobjede su slavili Crvena zvezda, Fenerbahče, Panathinaikos i Real Madrid.

Bila je to noć prekovremenog rada. Nakon Fenera, Real Madrid je u španjolskom okršaju tek nakon dodatnih pet minuta u Wizink Centru svladao Valenciju 96-86.

Gosti su tijekom prve i druge četvrtine imali dvoznamenkastu prednost, ali je nisu uspjeli sačuvati, pa su nakon potpuno neizvjesnog drugog poluvremena – u kojem su se momčadi izmjenjivale u vodstvu – pobjednika odlučili produžeci. Tu je, pak, europski prvak bio puno bolji te je utakmicu završio s dvoznamenkastom razlikom, prvom koju je ostvario u ovom susretu.

Prošlosezonski razigravač Crvene zvezde Facundo Campaco bio je najefikasniji s 19 poena, a svom je učinku dodao 7 asistencija i 3 skoka. Vater Tavares upisao je fascinantan double-double učinak od 18 poena i 19 skokova!

U redovima poražene momčadi odličan je bio još jedan bivši playmaker Crvene zvezde – srpski reprezentativac Stefan Jović koji je upisao 11 poena, uz 4 skoka i završna dodavanja.

Kod gostiju najefikasniji je bio Brandon Davis s 19 poena, dok je Chris Jones skupio 17, uz 6 asistencija i 3 uhvaćene lopte.

U sljedećem kolu Real gostuje Monacu, a Valencia dočekuje Olimpiju iz Milana.