EL: Partizan nije izdržao u Ateni, PAO je slavio u tijesnoj utakmici

Košarkaši Partizana poraženi su u Ateni od Panathinaikosa 84:71.

Od početka je bilo jasno da nas čeka vrlo teška utakmica u Ateni. Partizan je djelovao smireno i koncentrirano na obje strane terena, a kod domaćih je bilo vidljivo nestrpljenje i želja da što prije dođu do značajnije prednosti. Obje momčadi imale su velik broj izgubljenih lopti, a bilo je i puno prekršaja.

To im je i uspjelo jer su u drugoj dionici na krilima Grigonisa došli do 9 koševa prednosti, no Partizan je i nakon toga nastavio svoju igru. To je dovelo do toga da su serijom 7:0 uspjeli smanjiti prednost domaćih na samo 2 koša viška te se na odmor otišlo s 42:40.

U trećoj trećini dogodila se prava klackalica u kojoj je Partizan dobrim dijelom vodio. Doujir je odlično vodio napad, dok je obrana crno-bijelih odlično neutralizirala Slukasa i Lesora. Ipak, sjajnim zakucavanjem Francuza PAO je uspio otići u četvrtu dionicu s 58:58.

Početak odlučujuće dionice bio je u potpunosti na strani domaćih koji su na krilima dobre obrane napravili seriju 6:0. Na krilima tog starta domaći su iu nastavku zadržali prednost, iako nisu značajnije odmakli. Partizan je imao problema u napadu i imao je nekoliko posjeda u nizu gdje nisu ni šutirali na koš. Bruno Caboclo vezao je čak tri izgubljene lopte (dva koraka i jedan iskorak na aut liniju).

Koševima Mitoglua Panathinaikos je napravio maksimalnih 9 poena viška i s tom prednošću ušao u zadnje 2 minute. Na 90 sekundi prije kraja, uz zaostatak od 7 poena, crno-bijeli su imali dvije trice za ulazak u neizvjesnu završnicu, ali nisu bili precizni. Na kraju

Kod Partizana Douzir je imao 16 poena, 7 skokova i 8 asistencija. Dvocifreni su bili Naneli sa 13 i Smailagić sa 11. U Panathinaikosu Nan 21 poen, Lesor 14 poena i 8 skokova.

PAO ima skor 14-8, Partizan 11-11. Crno-bijeli u narednom kolu dočekuju Žalgiris.