EL: Zvezda rutinski rušila mit o Albi (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su petu pobjedu u Euroligi nakon što su na svom terenu svladali momčad Albe rezultatom 85:71, prvi put u Beogradu nakon 2015. godine.

Crvena zvezda je od prve minute dobro djelovala ofenzivno. Znali su koje su Albine slabosti u obrani i to su iskoristili na najbolji način. U prvom poluvremenu zabijali su kratkim otvaranjima Luke Mitrovića i Joela Bolomboja, a šuterski je bio Nemanja Nedović. S druge strane obrana je opet pokazala svoje slabosti u obrani paka i unatoč dobrom napadu domaćih Alba je držala priključak. Nakon prvih 10 minuta bilo je 25:22.

U drugoj četvrtini crveno-bijeli su napravili 8 poena razlike – 34:26, ali je Alba u jednoj minuti serijom od 7:0 ponovno izjednačila. Geidraitis je dobro igrao u ovom periodu i držao Zvezdu u vodstvu, a onda se ulaskom Nedovića opet pravi osjetniji plus i na poluvrijeme se odlazi 51:42.

Domaći su vrlo dobro otvorili treću četvrtinu i brzo došli do 15 poena razlike – 57:42. Napad domaćih dobro je išao, dok su i obranu stabilizirali u odnosu na prvo poluvrijeme. U drugom dijelu četvrtine Alba je ušla u zonu i značajno usporila ritam utakmice. Ipak, Zvezda je održavala prednost i nakon 30 minuta iznosila je 71:53.

U posljednjoj četvrtini domaći su krenuli ofenzivno sporo i dugo su bili bez poena. Na njihovu sreću, ni Alba se nije uspjela upisati pa je prednost zadržana. Sredinom četvrtine svoj mali nastup imao je Dejan Davidovac koji je u tri napada ubacio tri trice i tako razriješio svaku dilemu oko pobjednika ovog susreta. Na kraju 85:71.

Nemanja Nedović bio je najefikasniji kod domaćih s 20 poena i sjajnim postocima iz igre 8/12 za 21 minutu. Geidraitis je postigao 19 poena, Teodosić 12, Davidovac 10.