EUROLIGA: Aswell drži baklju, Howard i Moneke nisu mogli sami, Real svladao Armanija

Osim utakmice između Olympiakosa i Partizana, večeras su odigrane još tri utakmice 4. kola Eurolige.

Fenerbahçe je bio uvjerljiv protiv Asvela 101:86 nakon dvoznamenkastog zaostatka.

Na kraju prvog dijela Asvel je već u Istanbulu imao dvoznamenkasti plus. Vodili su s +15 (28:13) protiv domaćina.

Fener je u drugom dijelu uzvratio poenima, a francuski predstavnik je na odmoru zadržao razliku. U trećoj četvrtini turski tim napravio je potpuni preokret, kao iu slučaju Valencije. Taj su period dobili s 30:15.

Na krilima tog rezultata momčad Dimitrisa Itudisa potom je u četvrtoj četvrtini povećala prednost na maksimalnih +25.

Najbolji strijelac bio je pobjednik Wilbekin s 18 poena i 14 Gudurića. Aswell je predvodio Jackson s 25 koševa, no Francuzima je to bio četvrti poraz u četiri kola.

Baskonja je kod kuće poražen od Žalgirisa 99:82. Litvanci su od prve minute bili bolji.

Već u prvom dijelu Žalgiris je stvorio značajan plus od osam koševa. Tu prednost zadržao je i u drugom dijelu. Baskija se uspjela približiti, no momčad iz Litve je to odbila i povela nakon prvih 20 minuta.

I u drugom poluvremenu momčad iz Kaunasa održava prednost. Unatoč tome što je Basconja uspio doći do jednoznamenkaste razlike s -15.

Momčad Kazisa Maksvitisa slavila je s uvjerljivih +17. Predvodio ih je Schmits s 21 košem. Ni 32 koša Monekea i 26 Howarda, koji je postigao više od polovice koševa, nisu bila dovoljna Basconji.

Real je na svom parketu bio uvjerljiv protiv Armanija 88:71. Talijani su se dobro držali do poluvremena, kada je Real malo dodao i prelomio utakmicu.

Armani je u prvom dijelu bio nešto bolja momčad, dobivši +6. Tijekom druge Real je pojačao ritam i sustigao suparnika. Onda je tijekom treće uspio preokrenuti.

Od tada je Madrid kontrolirao. Poveli su s +10 (63:53). U četvrti dio krenuli su serijom 10:0. Time su definitivno slomili protivnika.

Do pobjede ih je predvodio Ljulj s 19 poena i 13 skokova. U momčadi Armanija Shields je ubacio 16, a Mirotić 13 poena.