EUROLIGA: Jović zablistao u velikoj pobjedi, Kalinić u porazu, Petrushev povratnički debitirao! (VIDEO)

Košarkaši Valencije upisali su veliku pobjedu u 14. kolu Eurolige pošto su u jednom od najtežih gostovanja slavili protiv Olympiakosa u Pireju sa 63-56.

Španjolci su u završnici prvog poluvremena već stekli dvoznamenkastu prednost i na tom valu do kraja uspjeli ostvariti pobjedu, iako je razlika varirala od 4 do 12 poena prednosti.

U pobjedi se najviše istaknuo prvi razigravač srpske reprezentacije Stefan Jović s 12 poena, 4 skoka i 2 asistencije, dok je Chris Jones uz isti broj poena i skokova imao i 3 završna dodavanja.

Kod domaćina Tomas Walkup upisao je 13 poena, 3 skoka i 2 završna dodavanja, a Kostas Papanikolaou 11 poena te po 4 skoka i asistencije.

Filip Petrušev je nakon kraćeg boravka u NBA profesionalno debitirao u Euroligi, ali u 8 minuta nije šutirao na koš, zabilježivši samo dva obrambena skoka.

Nije puno više igrao ni drugi srpski centar Nikola Milutinov koji je za 13 i pol minuta igre upisao 6 poena, 2 skoka u napadu i jednu asistenciju.

Veliku pobjedu u gostima slavila je i milanska Olimpia koja je u Blaugrani svladala Barcelonu rezultatom 90-86.

Već u prvoj četvrtini momčad Ettorea Messine povela je s velikih +15, nakon čega nisu dopustili domaćima ni da dođu do izjednačenja.

I u ovoj utakmici istaknuo se jedan srpski reprezentativac, ali u porazu. Nikola Kalinić ubacio je 17 poena i uhvatio 4 lopte. Poen manje upisao je Nicholas Laprovitola, uz 2 skoka i 5 asistencija.

U Olympiji je Donte Hall ubacio 21 poen uz 3 skoka, a Shavon Shields 19 poena uz 3 skoka i 2 asistencije.