EUROLIGA: Petrušev nije igrao, ali Milutinov dominirao pod košem, Kalinić bolji od Gudurića (VIDEO)

U sklopu 13. kola Eurolige večeras je odigrano čak šest utakmica.

Košarkaši Olympiakosa večeras su u svojoj Dvorani mira i prijateljstva savladali Bayern rezultatom 77-69.

Zanimljivo, Pirejci su u prvom poluvremenu imali 20 poena prednosti, koju su lako održavali, iako su gosti uspjeli smanjiti na jednoznamenkasti minus.

Filip Petrushev prvi put nakon povratka iz NBA bio je dio grčke momčadi, ali nije igrao. Zato je pod košem dominirao drugi srbijanski centar Nikola Milutinov s 12 poena, uz šut za dva poena 5/6, koji je svom učinku dodao i 6 skokova.

Najefikasniji u pobjedi bili su Alec Peters (7 skokova) i Thomas Walkup (3 skoka i 7 završnih dodavanja) sa po 14 poena.

U poraženoj momčadi Edwards je ubacio 11, a Francisco 10 poena, uz 5 asistencija.

Barcelona je u svojoj Blaugrani bila bolja od Fenerbahçea s 89-81, u vrlo zanimljivoj utakmici u kojoj je bilo puno preokreta, a poeni su se osvajali u serijama.

Najzapaženiji u pobjedi bio je Willy Hernangomez s 21 poenom i 9 skokova, dok je Nikola Kalinić skupio 7 poena, 3 skoka i 2 završna dodavanja.

U Feneru je Nigel Hayes ubacio 18 koševa, dok je srpski reprezentativac Marko Gudurić imao, za njega skromnih, 4 poena i 2 skoka, za samo 13 minuta na terenu.

Virtus iz Bologne je na svom parketu svladao Maccabi 100-90, u neizvjesnoj utakmici, u kojoj je odlučujuća bila treća trećina, kada je talijanska momčad vodila s dvoznamenkastom razlikom.

Izvrsnu partiju pružio je Tornike Shengelija sa 27 poena i 8 skokova, dok je Belinelli skupio 22 poena.

Na suprotnoj strani najučinkovitiji su bili Lorenzo Brown s 26 poena (6 skokova, 5 asistencija), te Wayne Baldwin s dva poena manje, uz 4 skoka i 3 završna dodavanja.

Valencia je uvjerljivo slavila u gostima kod Aswella sa 78-55.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, drugi dio susreta u potpunosti je pripao španjolskom predstavniku.

Sam Ojelay bio je najefikasniji u pobjedi sa 16 poena, uz 5 skokova, dok je Chris Jones imao 14 poena, 5 asistencija i 2 ukradene lopte.

Kod domaćina jedini dvoznamenkasti strijelci bili su bivši košarkaši srpskih klubova. Bivši igrač Partizana Joffrey Lauvernj skupio je 13 poena i 8 skokova, a bivši košarkaš Mege Timothy Luvavu 12 poena i 4 skoka.