EUROLIGA: Real ne staje, Monaco siguran, Armani slavio ispred Zvezde!

Osim dvoboja vječitih rivala Zvezde i Partizana u Euroligi, večeras su odigrane i druge utakmice 20. kola Eurolige.

Real Madrid je na kraju lagano slavio protiv Bayerna u Münchenu 92:71.

Real je vodio cijelu utakmicu. Prednost se naizmjenično smanjivala i povećavala.

Bayern nije uspio iskoristiti priliku za povratak, a Madriđani su ove sezone upisali 18 trijumfa uz 13 pogođenih trica. Poirier je imao 18 poena prema 17 Hezoniera. Jedini raspoloženi kod Bayerna bili su Silvan Francisco s 14 i Bolmaro s 11 poena.

Monaco je kod kuće bio bolji od Basconga 93:83.

Ključnu prednost stekli su u drugoj i trećoj četvrtini. Čuvali su ga do kraja.

Ponajviše zahvaljujući Mikeu Jamesu s 26 poena i 13 Motiejunasa. Basconji nisu bila dovoljna ni 33 poena eksplozivnog Howarda. Vanja Marinković postigao je 6 koševa.

Efes je iscrpljen nakon utakmice u Madridu izgubio na gostovanju kod Panathinaikosa 83:76.

Pao je od početka nametnuo ritam. U 2. četvrtini imao je +22. Efes ga je pokušao dostići i nije uspio.

Kod Atenjana najbolji je bio Grigonis s 24 poena i 7 trica. Bobua je imao 16 poena kod Efesa, a Plays je imao double-double učinak od 13 poena i 11 skokova.

Armani je prije gostovanja kod Crvene zvezde Meridianbet bio bolji od Albe 82:76.

U svakoj četvrtini bilo je neizvjesno što se tiče bodova.

Nitko se nije uspio primjetnije odlijepiti. Milanezi su upisali važan trijumf u borbi za plasman u play-off.

Najbolji u talijanskoj momčadi bio je Meli sa 16 poena. Flacadori i Hall dodali su po 14. Albu je predvodio Timan s 13 poena. Sterling Brown dodao je bod manje.

Momčad Žalgirisa je u neizvjesnoj završnici u gostima pobijedila Valenciju rezultatom 84:79.

Momčad iz Kaunasa vodila je nakon prve četvrtine. Zatim je u drugom i trećem Valencia došla do plusa.

Utakmica je u četvrtoj četvrtini ušla u neizvjesnu završnicu. Manek i Ulanovas poenima su donijeli važan trijumf Litavcima.

Predvodio ih je Keenan Evans s 24 poena. Kod Katalonaca se istaknuo Brandon Davis s 18 poena.