EVROLIGA: Žalgirisu dovoljno 12 minuta, PAO rutinski, Barselona na +27 ispred Zvezde

Osim susreta Monaca i Partizana, večeras je preostalim utakmicama završeno 24. kolo Eurolige.

Žalgiris je slavio protiv Efesa 96:70.

Momčad iz Kaunasa odigrala je furiozno prvu četvrtinu. Nakon 10 minuta bilo je +20 za domaćina (34:14). Serijom od 7:0 na početku drugog su nakon 12 minuta zabili preko 40 poena. Momčad Erdema Cana postigla je bodove tek nakon četiri minute u nastavku.

Do poluvremena je Efes imao bolji skor nego u prvom dijelu, ali je imao zaostatak od 20 poena.

Sve je to bilo dovoljno da Litvanci u drugom poluvremenu lagano privedu susret kraju. Do pobjede ih je predvodio Laurinas Birutis s 18 poena. Clyburn je u ekipi Efesa imao 19 poena.

Panathinaikos je lako slavio protiv Armanija sa 79:62

PAO je imao prednost tijekom prve četvrtine. U drugom su ubrzali i došli do +16 na poluvremenu.

Tijekom treće četvrtine tim Ergina Atamana održavao je višak. Bio je to rutinski dvoboj do kraja. Grigonis je u pobjedi imao 15 poena. U momčadi iz Milana Napiera 16 koševa.

Barcelona je kod kuće bila uvjerljiva protiv Virtusa 84:57.

Prva četvrtina u Blaugrani bila je tijesna. Potom su Katalonci u drugom zaigrali bolje.

Na poluvrijeme se otišlo s +14 (41:27). Nogometaši Barcelone držali su plus 20 u drugom poluvremenu.

Do kraja susreta nisu imali problema. Najefikasniji kod pobjednika bio je Hernangomez sa 17 poena uz koš Brizuele. Nikola Kalinić dodao je 6 poena.

U ekipi Virtus Cordinije Lundberg je imao 12 poena i 11 koševa.

Ovi timovi sada igraju sa svojim večitim rivalom iz Srbije. Virtus u petak od 20:30 protiv Partizana kod kuće. Barcelona u Beogradu od 20 sati protiv Crvene zvezde Meridianbet.