Utorak, 25 siječnja, 2022
Još

Zrinjski pobijedio Utrecht i plasirao se u treće pretkolo Evropske lige

Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u treće pretkolo UEFA Evropske lige.

Zrinjski je večeras u Mostaru nakon produžetaka pobijedio holandski Utrecht sa 2:1 te s ukupnih 3:2 izborio dalji plasman.

- Oglašavanje -

Regularni dio utakmice završen je rezultatom 1:1, koliko je bilo i u prvom meču u Utrechtu te je pobjednik odlučen nakon dodatnih 30 minuta.

Gosti su poveli u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena golom Gustafsona i nakon velike greške golmana Zrinjskog Brkića.

U drugom poluvremenu Zrinjski je krenuo mnogo ofanzivnije, a do izjednačenja je došao u 65. minuti golom Irfana Hadžića, koji se dobro snašao nakon centaršuta Kadušića i iz prvog dodira sa sedam metara poslao loptu preko golmana Jensena u rašlje gola.

Do kraja su gosti imali terensku inicijativu, ali je Zrinjski, uprkos vidnom umoru igrača, uspio sačuvati svoj gol.

I u produžecima su igrači Utrechta bili mnogo ofanzivniji, ali je Zrinjski iz jednog kontranapada uspio postići pogodak. Šovšić je ubacio u peterac gostiju, Mandić je pogodio prečku, a odbijenu loptu je “pokupio” ispred Jensena i poslao je u prazan gol za veliko slavlje.

Zrinjski će u trećem pretkolu igrati protiv švedskog Malmea.