FOTO/ Odigran drugi susret današnjeg programa devedeset i devetog kola Premijer lige BiH, sarajevski Željezničar nastavlja sa porazima, bodove sa “Grbavice” odnio i Široki Brijeg!

Odigran je drugi susret današnjeg programa dvadeset i devetog kola Premijer lige BiH, susret u Sarajevu između Željezničara i Širokog Brijega.

Željezničar Sarajevo – Široki Brijeg 1:3

Na stadionu “Grbavica” u Sarajevu danas su se u okviru dvadeset i devetog kola Premijer lige BiH sastali Željezničar i Široki Brijeg, a ekipa portala sportskevijesti.com tim povodom posjetila je ovo nogometno zdanje, i popratila zanimljiv susret.

foto/ odigran drugi susret današnjeg programa devedeset i devetog kola premijer lige bih, sarajevski željezničar nastavlja sa porazima, bodove sa “grbavice” odnio i široki brijeg!

Prvo poluvrijeme počelo je terenskom inicijativom Željezničara, međutim, izuzev par pokušaja po stranama, ozbiljnijih prilika nije bilo, te je i nakon isteka prvih četrdeset i pet minuta rezultat bio onaj početni, bez pogodaka.

U nastavku susreta znatno bolji tim na terenu bio je Široki Brijeg koji je stvarao prilike, međutim, Željezničar je nakon kontra napada u 74. minuti došao do vodstva rezultatom 1:0, strijelac je bio Veselinović.

Ipak, u 77. minuti Široki Brijeg je poravnao rezultat na 1:1, te su se stvari u tom smislu vratile na početak, strijelac je bio Jurić.

U 82. minuti novi pogodak u mreži Željezničara, odnosno, Široki Brijeg je došao do vodstva od 2:1, dakle, potpunog preokreta, strijelac je bio Begić.

Minuta 90. bila je period meča kada su gosti postigli i treći gol, te došli do vodstva od 3:1, i već tada je bilo jasno da se nastavlja niz poraza ekipe Željezničara.

Od trećeg gola gostiju pa do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, i Širokobriježani su rezultatom 3:1 stigli do pobjede i nova tri boda.

Željezničar je ovim porazom ostao na sedmoj poziciji na prvenstvenoj tabeli, a Širokobriježani pobjedom ostali na petom mjestu.