FOTO/ Odigran i drugi susret današnjeg programa dvadeset i osmog kola Premijer lige BiH, Velež iz Mostara i Borac iz Banjaluke u derbiju podijelili bodove!

Odigran je i drugi susret današnjeg programa dvadeset i osmog kola Premijer lige BiH, susret između Veleža iz Mostara i Borca iz Banjaluke.

Velež Mostar– Borac Banjaluka 1:1

Na stadionu “Rođeni” u Vrapčićima odigran je susret dvadeset i osmog kola Premijer lige BiH, sastali su se Velež iz Mostara i Borac iz Banjaluke.

foto/ odigran i drugi susret današnjeg programa dvadeset i osmog kola premijer lige bih, velež iz mostara i borac iz banjaluke u derbiju podijelili bodove!

Prvol poluvrijeme ovog susreta proteklo je bez pogodaka, uz podatak da su domaći bili nešto opasniji rival na terenu.

U nastavku susreta Velež je krenuo vrlo ofanzivno, a shodno tome, Mostarci ubrzo i dolaze do pogotka i vodstva rezultatom 1:0, strijelac je u 57. minuti bio Brandao.

Poslije vodećeg gola domaćih, gosti su također krenuli dosta ofanzivno, a to im se u 89. minuti i ispaltilo, kada iz jedanaesterca Vranješ pogađa za 1:1, odnosno, Banjalučani su u posljednjim trenucima meča izbjegli poraz.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, te je 1:1 na kraju bio i konačan epilog, i oba timova su iz ovog derbija osvojili po jedan bod.

Velež je sa ovim remijem ostao na trećoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Borac nakon večerašnje utakmice ostao prvenstveni lider.