FOTO/ Odigran prvi susret današnjeg programa dvadeset i osmog kola Premijer lige BiH, tuzlanska Sloboda u gostima bolja od Radnika iz Bijeljine!

Odigran je prvi susret današnjeg programa dvadeset i osmog kola Premijer lige BiH između Radnika iz Bijeljine i Slobode iz Tuzle.

Radnik Bijeljina Sloboda Tuzla 1:2

Na Gradskom stadionu u Bijeljini odigran je susret dvadeset i osmog kola Premijer lige BiH, sastali su se Radnik i Sloboda iz Tuzle.

foto/ odigran prvi susret današnjeg programa dvadeset i osmog kola premijer lige bih, tuzlanska sloboda u gostima bolja od radnika iz bijeljine!

Nogometaši kluba iz Bijeljine su bolje ušli u meč i pogotkom Jelića u 22. minuti poveli sa 1:0, za ujedno i ishod prvog poluvremena.

U nastavku susreta, prvobitno u 57. minuti Sloboda ne koristi jednaesterac, promašio je Beganović, međutim, zbog nedozvoljenog kretanja golmana Bijeljinaca na gol liniji jedanaesterac je ponovljen, a Beganović je iz drugog pokušaja ipak pogodio mrežu za poravnanje rezulata na 1:1, odnosno, Sloboda je došla do izjednačenja.

U 69. minuti Sloboda je postigla i drugi pogodak, te došla do potpunog rezultatskog preokreta i vodstva od 2:1, strijelac je bio Balić.

Od tada pa do kraja meča rezultat se više nije mijenjao i 2:1 za Tuzlake bio je ujedno krajnji epilog današnjeg “derbija začelja” prvenstvene tabele.

Sloboda je ovim trijumfom ostala na osmoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Radnik nakon poraza ostao jedanaestoplasirani tim prvenstva.