FOTO/ Odigran prvi susret današnjeg programa dvadeset i petog kola Premijer lige BiH, Željezničar i Mladost iz Doboja kod Kaknja u meču sa dva crvena kartona i osam pogodaka podijelili bodove!

Odigran je prvi susret današnjeg programa dvadeset i petog kola Premijer lige BiH, susret u Sarajevu između Željezničara i Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Željezničar Sarajevo – Mladost Doboj-Kakanj 4:4

Na stadionu “Grbavica” u Sarajevu danas su se u okviru dvadeset i petog kola Premijer lige BiH sastali Željezničar i Mladost iz Doboja kod Kaknja, a ekipa portala sportskevijesti.com tim povodom posjetila je ovo nogometno zdanje, i popratila zanimljiv susret.

foto/ odigran prvi susret današnjeg programa dvadeset i petog kola premijer lige bih, željezničar i mladost iz doboja kod kaknja u meču sa dva crvena kartona i osam pogodaka podijelili bodove!

Početak utakmice donio je, ni manje ni više nego odmah gol, odnosno, rano vodstvo ekipe Mladosti od 1:0, strijelac pogotka bio je Hadžić.

Samo četiri minute kasnije na semaforu je stajalo i 2:0 u korist tima iz Doboja kod Kaknja, mrežu domaćih pogodio je Hiroš.

Ipak, u 18. minuti Željezničar je smanjio vodstvo gostiju na 2:1, strijelac prvog pogotka za domaće nakon nekoliko utakmica bez gola bio je Zec.

U 18. minuti gosti iz Doboja kod Kaknja postižu svoj treći pogodak na meču, te dolaze do prednosti od 3:1, strijelac svog drugog gola na susretu bio je Hadžić.

Nakon trećeg gola, gosti u 39. minuti ostaju i sa igračem manje, crveni karton je dobio Žulj, da bi se ubrzo otišlo i na odmor pri vodstvu 3:1 za Mladost.

U nastavku susreta Željezničar je imao terensku inicijativu i stvarao prilike, a Mladost u 67. minuti ostaje i sa dva igrača manje, crveni karton dobio je Sadili, da bi minut kasnije domaći smanjili rezultat na 3:2 u korist gostiju, mrežu je pogodio Juričić.

Poslije drugog gola sarajevskog tima, gosti koji su bili brojčano inferiorni očekivano su se povukli, međutim, Mladost u 88. minuti pogotkom iz slobodnog udarca povećava prednost na 4:2, i činilo se sigurnu pobjedu.

Ipak, Željezničar već u narednom napadu novim pogotkom Zeca umanjuje rezultat na 4:3 u korist, dakle, gostiju.

U 93. minuti novi gol, Željezničar iz jedanaesterca poravnava rezultat na 4:4, strijelac je bio Štilić iz jedanaesterca.

Naposljetku se rezultat od 4:4 ispostavio i kao krajnji epilog ovog duela, te su današnji rivali tako podijelili bodove.

Ovom podjelom bodova Mladost je ostala devetoplasirana na prvenstvenoj tabeli, dok je Željezničar ostao šesti.