FOTO/ Odigran prvi susret dvadeset i prvog kola Premijer lige BiH, Velež iz Mostara na svom terenu bolji od Borca iz Banjaluke za drugu poziciju prventvene tabele!

Odigran je prvi susret dvadeset i prvog kola Premijer lige BiH, susret u Vrapčićima između Veleža iz Mostara i Borca iz Banjaluke.

Velež Mostar – Borac Banjaluka

Na stadionu “Rođeni” u Vrapčićima danas su se u okviru dvadeset i prvog kola Premijer lige BiH sastali timovi Veleža iz Mostara i Borca iz Banjaluke.

foto/ odigran prvi susret dvadeset i prvog kola premijer lige bih, velež iz mostara na svom terenu bolji od borca iz banjaluke za drugu poziciju prventvene tabele!

Prvo poluvrijeme ovog meča dugo je proticalo bez pogodaka, uz nešto bolju igru domaćih, međutim, u finišu istog, u 45. minuti Anđušić je svojim pogotkom dovodi Mostarce do prednosti od 1:0, za ujedno i rezultat prvog dijela igre.

U nastavku meča, tačnije na samom otvaranju drugom poluvremena, Velež u 50. minuti pogotkom Cvijanovića dolazi do prednosti od 2:0, te već tada Mostarci ovaj meč usmjeravaju prema novom trijumfu, i novim prvenstvenim bodovima.

Poslije drugog pogotka domaćeg tima ritam igre generalno je opao, igrači Veleža zadovoljni vodstvom, a igrači Borca poprilično indisponirani i nemoćni da naprave nešto više u ofanzivnom segmentu, a uslijed takve situacije na terenu, naposlijetku se meč okončao rezultatom 2:0, te su Mostarci došli do veoma važnog trijumfa.

Velež se ovim trijumfom probio na diobu druge pozicije prvenstvene tabele sa istim brojem bodova kao što imaju i sarajevski Željezničar i Široki Brijeg, dok je Borac nakon današnjeg poraza trenutno petoplasirani tim aktuelnog prvenstva.