FOTO/ Odigrana dva meča četvrtfinala Kupa BiH u nogometu, drugoligaš i premijerligaš prvi učesnici polufinala najmasovnijeg klupskog takmičenja u BiH!

Odigrana su dva meča četvrtfinala Kupa BiH u nogometu, te su poznata dva putnika u polufinale takmičenja.

Tuzla City – Željezničar Sarajevo 1:1 (3:2 nakon jedanaesteraca)

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli danas su se u okviru četvrtfinala Kupa BiH sastali premijerligaš Tuzla City i Željezničar iz Sarajeva.

foto/ odigrana dva meča četvrtfinala kupa bih u nogometu, drugoligaš i premijerligaš prvi učesnici polufinala najmasovnijeg klupskog takmičenja u bih!

Nakon prvog poluvremena mreže oba golmana su mirovale, a u nastavku prvobitno Tuzlaci u 49. minuti pogotkom Brkića dolaze do prednosti od 1:0, da bi Željezničar u 61. minuti pogotkom Bekrića iz jedanaesterca poravnao rezultat na 1:1, što je bio i krajnji rezultat ovog duela, te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Poslije jedanaesteraca više sreće imali su nogometaši Tuzla City, te su u konačnici ostvarili trijumf, i izborili narednu rundu takmičenja.

Tuzla City je ovom pobjedom ujedno izborila plasman u polufinale takmičenja, dok je Željezničar ovim porazom završio svoj ovosezonski nastup u najmasovnijem klupskom takmičenju u BiH.

Klis Buturović Polje – Zvijezda 09 Brgule 1:0

Stadion “Seid Padalović” u Buturović Polju danas je bio mjesto susreta četvrtfinala Kupa BiH između drugoligaša Klisa i prvoligaša Zvijezde 09 Brgule.

Domaći su bolje otvorili meč, i pogotkom Pirije u 40. minuti došli do prednosti od 1:0, što je ujedno bio i rezultat prvog dijela susreta, a u nastavku su mreže oba golmana mirovale, te je Klis rezultatom 1:0 došao i do konačnog trijumfa, inače, historijskog rezultata, prvog plasmana kluba u polufinale Kupa BiH.

Klis je ovom pobjedom, dakle, izborio plasman među četiri najbolja tima u Kupu BiH, dok se Zvijezda 09 porazom oprostila od takmičenja.