FOTO/ Odigrana dva susreta današnjeg programa dvadeset i četvrtog kola Premijer lige BiH, Sloboda u Tuzli bolja od sarajevskog Željezničara, Krupa i Tuzla City podijelili bodove za novi izgled prvenstvene tabele!

Odigrana su dva susreta današnjeg programa dvadeset i četvrtog kola Premijer lige BiH, susreti u Tuzli i u Krupi na Vrbasu.

Sloboda Tuzla – Željezničar Sarajevo 1:0

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli danas su se u okviru dvadeset i četvrtog kola Premijer lige BiH sastali timovi Slobode i Željezničara iz Sarajeva.

foto/ odigrana dva susreta današnjeg programa dvadeset i četvrtog kola premijer lige bih, sloboda u tuzli bolja od sarajevskog željezničara, krupa i tuzla city podijelili bodove za novi izgled prvenstvene tabele!

Suret je počeo terenskom inicijativom Željezničara, dok se Sloboda bazirala na kontra napade i prekide, a najbolju priliku u prvom dijelu meča imali su nogometaši sarajevskog kluba, odnosno, u minuti gosti su imali jedanaesterac, koji na kraju nije realizovao Bekrić, te je rezultat ostao nepromijenjen u odnosu na početni.

Do kraja prvo poluvremena više nije bilo prilika za pogotke računajući oba tima, i na odmor se otišlo pri neriješenom rezultatu, onom početnom, bez pogodaka.

U nastavku meča Željezničar je ponovo preuzeo terensku inicijativu, međutim, Sloboda u 48. minuti iz kontra napada postiže pogodak i dolazi do prednosti rezultatom 1:0, strijelac je bio Maksimović.

Poslije vodećeg pogotka domaćeg tima gosti su krenuli na sve ili ništa, dok se Sloboda uglavnom branila, da bi po isteku devedeset minuta svoje namjere ostavrio domaći tim, koji je, dakle, očuvao rezultatsku prednost i stigao do veoma važna tri boda.

Sloboda je ovom pobjedom i sa nova tri boda sada na osmoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Željezničar nakon današnjeg poraza ostao šestopšlasirani tim prvenstva.

Krupa – Tuzla City 1:1

Krupa na Vrbasu danas je bila mjesto susreta dvdeset i četvrtog kola Premijer lige BiH, sastali su se Krupa i Tuzla City.

Nakon prvih četrdeset i pet minuta nije bilo pogodaka, a u nastavku prvobitno Tuzlaci ostaju sa igračem manje, s obzirom da je u 50. minuti drugi žuti i automatski crveni karton dobio Lučić, da bi u 65. miniti Krupa došla do vodstva od 1:0, strijelac je bio Vukmanović, međutim, u 90. minuti Tuzla City postiže pogodak i poracnava rezultat na 1:1, strijelac za, ispostaviće se i konačan rezulta ovog duela bio je Brkić.

Ovom podjelom bodova Krupa je ostala posljednjeplasini tim prvenstva, dok je Tuzla City nakon novog boda na svom kontu ostala na poziciji prvenstvene tabele.