FOTO-VIDEO/ Odigran finalni susret juniorskog Kupa BiH, Zrinjski iz Mostara savladao Zvijezdu 09 Brgule i osvojio takmičenje!

U Zenici je danas odigran finalni susret juniorskog Kupa BiH, sastali su se Zrinjski iz Mostara i Zvijezda 09 Brgule.

Zrinjski Mostar – Zvijezda 09 Brgule 1:0

U Trening centru NS/FS BiH u Zenici danas su se u okviru finala juniorskog Kupa BiH sastali timovi Zrinjskog iz Mostara i Zvijezde 09 Brgule, a ekipa portala sportskevijesti.com tim povodom posjetila je ovo nogometno zdanje, i popratila zanimljiv susret.

foto-video/ odigran finalni susret juniorskog kupa bih, zrinjski iz mostara savladao zvijezdu 09 brgule i osvojio takmičenje!

Prvo poluvrijeme je počelo terenskom inicijativom Mostaraca, dok je Zvijezda 09 bila bazirana na defanzivu, međutim, Zrinjski nije uspio iskoristiti nešto veći posjed lopte i stvoriti ozbiljnije šanse za gol, te se na odmor otišlo pri neriješenom rezultatu, onom početnom bez pogodaka.

Ipak, u drugom poluvremenu, tačnije u 71. minuti, Mostarci su svoju, generalno bolju današnju igru iskoristili, te došli do pogotka i prednosti od 1:0, strijelac je bio Bošnjak.

Poslije vodstva Zrinjskog, mreže oba golmana do kraja meča su mirovale, te je 1:0 za Mostarce bio i konačan epilog ovog duela.

Mostarski Zrinjski je tako osvojio Kup Bosne i Hercegovine za ovu sezonu, dok Zvijezdi 09 ostaje za utjehu prestižni pehar namijenjen finalisti takmičenja.

Nakon utakmice pehare i medalje finalistima uručili su potpredsjednik NS/FS BiH Ivan Beus, te članovi Komisija za takmičenje, te sudije i suđenje Mirsad Drljević i Hrvoje Turudič.