Furiozan start Partizana za laganu pobjedu nad Studentskim centrom!

Košarkaši Partizana pobijedili su Studentski centar u Beogradskoj areni sa 99-76, u posljednjoj utakmici 11. kola regionalne ABA lige.

Crno-beli su već na početku nagovestili kako će se odvijati ovaj meč, jer su utakmicu otvorili sa četiri trice, odnosno serijom 12-0 posle nepuna tri minuta igre. Strijelci su bili Ledej, Smailagić i dva puta Ponitka.

Poenima Dawkinsa za 14-6 košarkaši gostujuće momčadi uspjeli su se prvi i posljednji put spustiti na jednoznamenkasti minus, sve do posljednje četvrtine. Do kraja prvog poluvremena domaći su postigli čak 31 koš, a nakon polaganja Tristana Vukčevića vodili su 31-13.

Nakon nove serije od 12 uzastopnih koševa nakon nešto više od pet minuta igre u drugom dijelu momčad Željka Obradovića stigla je do 26 koševa prednosti (46-20), nakon 4 koša Balše Koprivice.

Do kraja poluvremena otišlo se na +28, no gosti su u završnici poluvremena uspjeli smanjiti, ali ne značajno, pa su gubili 53-32.

Početak drugog poluvremena pripao je crnogorskoj momčadi pa je nakon serije od 9 poena i poena Drobnjaka zaostatak smanjen na 53-41. Međutim, skok je odbijen, iako su gosti nakon dugo vremena došli do jednoznamenkastog zaostatka nakon Dawkinsove trice s nešto više od dvije minute do kraja treće četvrtine.

No, Smailagić je odmah uzvratio na isti način, a Partizan je na kraju trećine poveo 73-60 nakon dva bacanja Ivišića. Isti je košarkaš konačno smanjio na jednoznamenkastu razinu početkom posljednjeg dijela (73-64), kada je Obradović uzvratio timeoutom.

Pauza i savjeti pokazali su se korisnima pa je Caboclo ubrzo s 4 uzastopna poena naveo trenera SC-a Dejana Jakaru da zatraži stanku. Uzaludno je bilo, jer je euroligaš ponovno uspio doći preko 20 bodova prednosti i na vrijeme riješiti ovaj dvoboj.

Najefikasniji na utakmici bio je Zack Leday s 19 koševa, dok je jedan manje ubacio Alen Smailagić uz 4 skoka i asistenciju. Priliku je dobio i mladi playmaker Sava Drezgić, koji je igrao nešto više od pet minuta te upisao 2 poena i jednu asistenciju.

U poraženoj momčadi Mateo Drežnjak upisao je 14 poena i 4 asistencije, a Dawkins 11 poena. Svakako je nedostajao učinak Borne Kapuste koji je upisao 3 poena, ali samo 2 asistencije, za njega više nego skroman.

Partizan će u sljedećem kolu ponovno ugostiti ekipu Podgorice, jer će igrati protiv Budućnosti, dok će Studenti dočekati još jednog euroligaša, Crvenu zvezdu.