GOLIJADA NA TUŠNJU/ Tuzla City i Željezničar podijelili bodove

U okviru 11. kola BHT Premijer Lige na tušnju snage su odmjerili tuzla City i Željezničar.

Domaći su u uvodnim minutama pokušali ugroziti gol gostiju, ali je golman Erić dobro reagovao prilikom proigravanja Husejinovića prvo za Ubiparipa, a potom i za Šarčevića. Ipak, prvi je ozbiljnije zaprijetio gostujući sastav i to u devetoj minuti susreta. Bojo se oslobodio Zlatkovića i uposlio Krpića koji je iz teške pozicije šutirao preko gola domaćih da bi dvije minute kasnije domaći poveli.

Crnkić se poigrao sa Osmankovićem i Sadikovićem i majstorskim udarcem matirao Erića za slavlje domaćih navijača. Ipak, četiri minute kasnije ekspresan povratak Plavih. Alispahić je uposlio Pavića koji je izdržao nalet Efendića i ubacio u sredinu za Krpića koji je majstorskim udarcem glavom izjednačio rezultat na Tušnju. Od izjednačujućeg gola krenula je inicijativa Plavih koji su do kraja imali nekoliko izvrsnih prilika.

Prvo je u 17. minuti susreta Fejzić fantastičnom intervencijom prilikom pokušaja Ermina Zeca nakon dodavanja Veselinovića spasio Tuzlu, a potom je pokušao Osmanković, no golman domaćih je dobro reagovao. U 20. minuti Ubiparip nije zahvatio loptu na najbolji način, pa je ona završila u rukama Erića da bi sedam minuta kasnije Kojić odlično reagovao ispred Boje.

Golman domaćih je još jednom spasio svoj tim i to u 30. minuti susreta prilikom sjajnog pokušaja Zeca da bi potom poslije kornera šutirao i Sipović, ali je ostalo 1:1. U 37. minuti susreta Sadiković je šutirao iz slobodnjaka sa nekih tridesetak metara, ali je i njegov udarac zaustavio Fejzić koji je četiri minute kasnije još jednom briljantno reagovao i to nakon šuta Krpića.

Posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu smo vidjeli u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je Alispahić šutirao sa velike udaljenosti, ali je njegov udarac otišao visoko preko gola Fejzića, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 1:1. Nakon svega dvije minute u nastavku domaći su zaprijetili i to preko Crnkića koji je bio u još jednom dobrom solo prodoru, ali ga je na kraju zaustavio Erić.