U današnjem izdanju Sarajevskog jutra, gostujući Danijal Hadžović daje svoje viđenje Lokalnih izbora 2024, osmi put održanih u Bosni i Hercegovini. Hadžović ističe kontinuitet rezultata u većini općina, navodeći da geografski možemo vidjeti podjelu biračkog tijela i odnosa u društvu.
Postojeće političke stranke ostaju stabilne sa neznatnim promjenama u podršci, a jasno se vidi političko raslojavanje. U područjima s bošnjačkom većinom, postoji podjela između blokova Trojke i SDA. Na područjima s hrvatskom većinom, HDZ i dalje dominira, iako se primjećuje pojava opozicije u nekim općinama. U Republici Srpskoj, osim u većim gradovima poput Banjaluke i Bijeljine, SNSD održava svoju dominantnu poziciju.
Razgovor smo zaključili analizom situacije u općinskim vijećima našeg kantona na osnovu dosadašnjih rezultata, a više o tome možete saznati u priloženom videu.
Izvor: ( www.tvsa.ba / TNTPortal.ba )



