Hrabri Zmajevi poraženi u debiju na Europskom prvenstvu

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvom nastupu na europskom prvenstvu portiv Norveške rezultatom 32:26.

Naši reprezentativci dobro su otvorili utakmicu sa jakom Norveškom, a Nikola Prce postigao je čak šest golova u prvom poluvremenu, prenosi radiosarajevo.

Zmajevi su igrali dobro prvo poluvrijeme, ali su Norvežani iskoristili sporo vraćanje u odbranu naše reprezentacije i brzim kontrima napravili seriju od tri gola.

Naša reprezentacija je oko 20. minute imala je neriješen rezultat (9:9), ali su Norvežani napravili novu seriju i podigli se na 12:9.

Pred kraj prvog poluvremena Norvežani su iskoristili svoje trčanje u napadu te povećali razliku od pet golova.

Treba napomenuti da je na našoj strani odlično branio Burić, ali odbrana nije imala rješenja za brze bekove Norvežana, pogotovo Sagosena koji je postigao sedam golova u prvom poluvremenu.

Norvežani su u drugom poluvremenu iskoristili mnoge greške koje je naša reprezentacija pravila u napadu.

Koristili su svaku priliku koju su imali u napadu i gradili prednost do čak plus sedam.

Našu igru pokušali smo graditi preko sredine, ali su domaćini svoju odbranu dobro postavljali.

Na kraju je presudila brza igra Norvežana preko bekova i brzo izvođenje centara.

Treba napomenuti da su norveški golmani u drugom poluvremenu imali sedam odbrana, dok su Burić i Grahovac zabilježili samo četiri.

U reprezentaciji Norveške najviše se istakao Sagosen koji je postigao čak 12 pogodaka, dok je na našoj strani najbolji bio Prce sa sedam pogodaka.