HRVATI SE KOCKAJU: Splitu zamalo izmakla pobjeda u dvoboju začelja

Košarkaši Splita svladali su Krku 78:74 na otvaranju 10. kola ABA lige. Iako su imali dvoznamenkastu prednost, na kraju su je morali obraniti, što im je i uspjelo za treći ovosezonski trijumf.

Već u prvoj četvrtini Splićani su stigli do dvoznamenkastog vodstva. Vodili su 20:7. U drugom su gosti iz Novog Mesta bili ofenzivno bolji, ali i dalje u minusu.

Fundenbroek je dominirao sa 16 poena uz samo jedan pogodak iz igre. Isto tako na drugoj strani s Krkom Radovanović s 13 poena nakon prvih 20 minuta.

Split je prednost zadržao iu trećoj četvrtini. To su potom ispustili, a Krka se pokušavala potpuno vratiti u susret. Slovencima je to uspjelo, ali nedovoljno za pobjedu, iako su u posljednjoj dionici stigli na -10.

Najbolji kod pobjednika bio je Fundenbroek koji je ostao na 16 poena iz prvog dijela. Ljubičić je dodao 14 koševa. U ekipi Krke Jan Špan je imao 15 poena.