Ivanović bolji od bivšeg kluba: Zvezda nemoćna u Vitoriji protiv Baskonije

U susretu 13. kola Eurolige košarkaši Baskonije pobijedili su Crvenu zvezdu rezultatom 87:85.

Baskonia je sjajno započela susret, dominirao je Vanja Marinković, a na drugoj strani Teodosić je promašio dvije otvorene trice. Prve poene za Zvezdu postigao je Lazarević.

No, na drugoj strani dvije vezane trojke Baskonije, a crveno-bijeli su poenima Teodosića i Nedovića uspjeli smanjiti zaostatak. Bolmboy je ubacio tricu, ali je s druge strane Moneke ubacio nove poene te je na kraju prvog poluvremena ostalo 26:18.

Gedraitis je pogodio tricu početkom druge trećine, ali je Howard uzvratio istom mjerom. Baskonia je održavala prednost, na drugoj strani Teodosić je konačno pogodio tricu. Zvezda je nekako uspjela smanjiti prednost, pojačala je obranu crveno-bijelih, pa je na kraju prvog poluvremena rezultat bio 52:43 za domaće.

Zvezda se dobro branila na početku drugog poluvremena, ali su crveno-bijeli promašili nekoliko šuteva. Baskonia je sačuvala prednost, prvenstveno poenima Huarda. No, Zvezda je igrala sjajno u obrani, a Mitrović je poentirao i smanjio razliku na samo tri poena, zbog čega je Duško Ivanović odmah reagirao timeoutom.

Zvezda je uspjela izjednačiti, ali jedna pogreška Tobija koštala je crveno-bijele, Baskonia je poentirala iz kontre, a potom i novu tricu za plus bod uoči posljednje dionice. Zvezda se u nekoliko navrata uspjela vratiti, no sjajna šuterska večer Baskonije i vrlo brzo su povisili prednost na deset razlike. Crveno-bijeli su se uspjeli približiti na dva boda. Vanja Marinković bio je na liniji slobodnih bacanja, pogodio jedno od dva, potom je Gedraitis pogodio tricu i nastala je prava drama. Ipak, Baskonia je na kraju uspjela doći do pobjede u ovoj utakmici rezultatom 87:85.