PRVAK IZGUBIO: Igokea nakon drame poražena od Partizana

U 7. kolu ABA lige ekipa Partizana izgubila je od Igokee rezultatom 91:89.

Gosti su sjajno krenuli u utakmicu, nisu našli rješenje za Atića koji je pogodio dvije trice, a Partizan nije baš dobro funkcionirao u napadu, bilo je dosta promašaja za tri poena, pa su gosti došli do 12:18 nakon prve četvrtine.

Pred kraj prve četvrtine za Partizan je debitirao Bruno Caboclo, koji je početkom druge četvrtine postigao prve poene za svoj klub. Uspjeli su crno-bijeli na momente zablistati, rezultatski se približiti, ali to nije bila igra kakvu je želio Željko Obradović, pa je opravdano bio ljut na svoje košarkaše. Gosti su odigrali fenomenalno drugo poluvrijeme gdje su vodili 48:34!

Probudila je obrambena igra Partizana na početku treće četvrtine, pa se tricom Uroša Trifunovića Partizan vratio na jednoznamenkasti minus. Ipak, dvije trice za Igokeu, Moody i Tanasković, zatim trica Jeremića, ukupno 11. uzastopna za Igokeu, a potom još jednu Tanasković za nevjerojatan rezultat u Areni – 39:60! Obradović je sredinom treće četvrtine potrošio čak dva time-outa, ali gosti su i dalje imali veliku prednost.

Partizan je započeo nevjerojatnu seriju. Stegnuo obranu, počeo zabijati u serijama preko Trifunovića, Ledeja i Nanelija i odjednom s minus 20 došao na minus tri. Na 50 sekundi do kraja Trifunović je ukrao loptu, a potom je ubacio u koš za izjednačenje.

Na kraju je Partizan promašio napad za prednost, a potom je Stefan Moody dvije sekunde do kraja pogodio za konačnih 89:91!