Ivanović pobjeđuje samo euroligaše: Baskonia ostvarila prvu pobjedu u prvenstvu od dolaska novog trenera

Od dolaska Duška Ivanovića, Baskonia je upisala 4 pobjede u Euroligi, ali je pretrpjela dva poraza u Endesa ligi.

Budući da su od njih bili bolji Gran Canaria i Obradoiro, morali su pričekati prvu pobjedu dok im protivnik nije bio euroligaš. Naime, poraženi su od Valencije 83:74.

Nakon prvog poluvremena u kojem su gosti bili bolji, momčad Duška Ivanovića je u drugom poluvremenu dobrom obranom uspjela napraviti dvoznamenkastu razliku koja je bila nedostižna.

Najefikasniji kod pobjednika Monika s 18 i Sedekerskis s 15 poena. Nakon ozljede vratio se Vanja Marinkoivć koji je za 20 minuta dao 7 poena. Najbolji strijelac momčadi Marcus Howard nije niti igrao.

Kod Valencije nije bilo Stefana Jovića koji se ozlijedio protiv Barcelone u Euroligi, a najefikasniji su bili English s 19 i Davis s 14 poena.