Utorak, 3 kolovoza, 2021

Jako bitna pobjeda Rome: Džeko i društvo srušili Juventus (VIDEO)

- Tekst se nastavlja nakon oglasa -

Ekipa Rome upisala je važan trijumf u borbi za izlazak na Europsku scenu. Na Olimpicu savladan je prvak Italije Juventus rezultatom 2:0. Na otvaranju susreta Juventus je prijetio preko Cuardada i Dybale ali bezuspješno.

Najbolju šansu za Rimljane imao je Pellegrini koji je pogodio prečku. U nastavku susreta Juventus postiže pogodak. Strijelac je bio Dybala u 64. minuti utakmice, ali je gol poništen zbog offside pozicije. Četiri minute kanije Roma je veliko prilici preko El Shaarawyja ali bez promjene rezultata.

U 79. minuti Roma je povela. Florenzi je sjajno iskoristio loše postavljanje Szczesnyjog i pogodio za 1:0 na dodavanje Džeke.

Do kraja susreta još jedan gol u mreži Juventusa. Na asistenciju Cengiza Undera pogodio je Edin Džeko za konačnih 2:0.

Osim pogotka na ovom meču, kapiten reprezentacije BiH dobio je žuti karton u 51. minuti. S druge strane Miralem Pjanić je iz igre izašao u 71. minuti susreta. Zahvaljujući pobjedi Roma je sada na 62 boda svega jedan bod zaostatka od četvrtog mjesta koje vodi u Ligu prvaka.