Jokić je propustio “božićni” triple-double, ali je odlučio dvoboj posljednja dva prvaka (VIDEO)

Košarkaši Denver Nuggetsa pobijedili su Golden State Warriorse rezultatom 120-114 na svom parketu, u sklopu NBA Božića.

Denver je dvoznamenkastu prednost napravio u prvom poluvremenu kada je poveo 24-14, a vodio je cijelo prvo poluvrijeme. Ubrzo je, međutim, utakmica ušla u ritam smjene vodstva obiju momčadi i tako opravdala epitet sudara dva posljednja prvaka najjače lige svijeta.

Na kraju je srpski suigrač Nikola Jokić zakucavanjem riješio susret za prednost 118-112 34 sekunde prije kraja.

Naš centar opet je za dlaku izmakao triple-double učinku, skupivši 26 poena, 14 skokova i 8 asistencija. Osim njega, double-double učinak ubilježili su Michael Porter Jr. s 19 poena i 10 skokova te Aaron Gordon sa 16 poena i 10 skokova, dok je Jamal Murray bio najefikasniji s 28 poena, a svojim je učincima dodao 5 skokova i 3 završna dodavanja. izvođenje. .

U poraženoj momčadi najefikasniji je bio Andrew Wiggins s 22 poena, uz 3 skoka i 2 asistencije, dok je podbacio Stephon Curry s 18 poena, 2 skoka i 4 asistencije, uz šut za tri poena 3/13.

Nuggetsi su sada drugi u Zapadnoj konferenciji s 22 pobjede i 10 poraza, dok su Warriorsi na 10. poziciji s po 15 pobjeda i poraza.