JURIŠ NA TITULU: Inter slavio u Rimu nakon mnogo preokreta, braniči preuzeli ulogu strijelaca (VIDEO)

Nogometaši Intera pobijedili su Romu na Olimpicu sa 4-2, u susretu 24. kola Serie A.

Tako Nerazzurri nastavljaju put prema naslovu, jer sada imaju sedam bodova više od Juventusa na prvom mjestu. Roma je pak peta, bod iza Atalante koja je vodeća za Ligu prvaka.

Gosti su poveli u 17. minuti golom iskusnog Franćeska Aćerbija koji se nakon kornera našao na pravom mjestu i glavom vratio loptu u gol nakon gužve koja je stigla do njega.

Mancini je izjednačio glavom iz slobodnog udarca Lorenza Pellegrinija u 28. minuti. U pretposljednjoj minuti prvog poluvremena El Shaarawy je nakon kontre i nove asistencije Pellegrinija donio preokret.

Ipak, drugo poluvrijeme pripalo je Nerazzurrima koji su pokazali da imaju sve kvalitete za naslov te da su najkompletnija momčad ove sezone.

Već u 49. minuti došli su do izjednačenja, kada je Markus Tiram pogodio nakon ubačaja Darmiana s desne strane. Samo sedam minuta kasnije Angelino je u žaru borbe s Tiramom zabio autogol i odmah su gosti ponovno poveli.

Sve je riješio Alessandro Bastoni koji je upotpunio golgeterski bilans braniča u ovoj utakmici. I to na koji način, u maniri pravog golgetera. Iz drugog plana se našao pred protivničkim golom, gdje ga niko nije očekivao, i rutinski savladao Ruija Patricija četvrti put ove večeri, nakon što je prošao Arnautovića.