Kakvih prvih pola sata, i šok završnica: Atalanta promašila penal, pogodak u zadnjoj sekundi (VIDEO)

Nogometaši Atalante imali su veliku priliku za rano vodstvo na utakmici 2. kola Lige prvaka protiv Šahtara, ali su ignorirali staro pravilo koje kaže “igrač na kojem je bio penal, ne smije ga pucati.”

Gian Piero Gasperini nije ga poštovao i dozvolio je slovenskom reprezentativcu Josipu Iličiću izvođenje, iako je upravo on izborio šansu nakon dvojbenog prekršaja u šesnaestercu. Prosječnom gledatelju činilo se kao da nije bilo kontakta Atalantinog igrača i braniča Šahtara, ali sudac je po pregledu VAR snimke ipak odlučio dosuditi najstrožu kaznu.

No, Iličić nije pogodio, iako nije loše pucao, ali Pjatov je fenomenalno obranio. Domaći nogometaši imali su još jednu priliku po odbijenoj lopti, ali ni ponovljeni udarac nije pronašao put do mreže.

Pogodak možete pogledati OVDJE.

U 27. minuti Mario Pašalić imao je dobru priliku za gol, ali hrvatski reprezentativac pogodio je okvir gola. Srećom po domaće, nekoliko trenutaka kasnije, Hateboer je ubacio s desne strane, a Duvan Zapata skočio najviše u petercu i pospremio loptu u mrežu gostiju za 1:0.

U 40. minuti gosti su uspjeli izjednačiti preko Juniora Moraesa. Šahtarov veteran pobjegao je obrani domaćih, prošao golmana Atalante i poentirao za 1:1 u praznu mrežu.

U drugih 45 minuta nastavili smo gledati jednu jako zanimljivu utakmicu usprkos manjku pogodaka.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu vidjeli smo u 63. minuti kada udarac Zapate odlazi tik uz vratnicu, a treba pohvaliti i Gomeza koji mu je ranije sve izvrsno servirao.

I jedni i drugi imali su svoje prilike, ali je ovo bila jedna potpuno izjednačena utakmica koja se igrala na kultnom San Siru kojeg nećemo još dugo gledati u ovakvom izdanju.

Pet minuta prije kraja utakmice u igru je ušao vrhunski dribler i nekadašnja velika nada ukrajinskog nogometa Evgen Konoplyanka koji ipak nije uspio u svojoj karijeri doseći one visine koje su mu drugi predviđali. Svojevremeno su se uz njegovo ime spominjale cifre poput 20.30, pa čak 40 milijuna eura, ali je on ovog ljeta stigao u Šahtar za skromnih 1,5 milijuna eura iz njemačkog Schalkea.

Par minuta prije kraja regularnih 90 minuta Malinovsky je potegao sa 20-ak metara, ali njegov udarac odlazi malo uz desnu vratnicu. Bila je to ujedno i najbolja prilika u nastavku utakmice za domaći sastav.

Kada su već svi mislili kako će utakmica završiti podjelom bodova ukazao se 20-godišnji Izraelac Solomon. Ovaj mladić zabio je svoj prvijenac u Ligi prvaka, a on nije mogao doći u bolje vrijeme pa je tako ukrajinska momčad u 95. minuti stigla do vodstva koje do kraja utakmice nisu prokockali.

Ovom pobjedom Šahtar je sada treći dok je Atalanta prikovana na dno ljestvice te je za Talijane prolazak u daljnuju fazu natjecanja praktički nemoguća misija.

Manchester City i Dinamo u 21:00 igraju svoju utakmicu, ali kojim god ona rezultatom završi i dalje će obje momčadi biti na prve dvije pozicije u skupini C.