Kapetan Mitrović i Avramović vodili su Srbiju do prve pobjede

Košarkaši Srbije pobjedom su započeli kvalifikacije za Europsko prvenstvo pošto su kao domaćini uvjerljivo svladali Finsku 77:59.

Finska je bolje otvorila susret i nakon prvih 5 minuta vodila 8:15. Finci su odlično šutirali za tri poena, a problem su napravili iu tranziciji.

Kod Srbije je izvrsne prve minute imao kapetan Luka Mitrović koji je održavao priključak.

Kako je utakmica odmicala Srbija je pronalazila ritam u napadu i šutirala za tri poena. U drugoj dionici razlika je bila 2 do 4 poena za Srbiju, a Luka Mitrović i dalje je bio središnja figura momčadi Svetislava Pešića s 13 poena na poluvremenu.

Srbija je na odmor otišla s prednošću 36:34.

Treću dionicu Finska je dobro otvorila i nakon 3 minute igre uspjela napraviti plus 9. Srbija se nije dobro pokazala. U napadu je i dalje bio raspoložen Luka Mitrović, dok je u obrani Ginska postizala prelake poene.

Ipak, sredinom dionice u igru ​​je ušao Aleksa Avramović koji je donio agresivnost u obrani, a uz njega se u napad uključio i Filip Petrushev, pa je prednost “orlova” na kraju dionice iznosila 59:51.

U četvrtoj trećini momčad Svetislava Pešića se pojačala i poenima Petruševa došla do plusa od 16 poena. Utakmica je prošla pod potpunom kontrolom domaćih i činilo se da Finska nema oružja da ugrozi prednost Srbije. Na kraju 77:59 za Srbiju.

Kod “Orlova” najefikasniji je bio Luka Mitrović s 19 poena i 9 skokova, dok je Aleksa Avramović upisao 18 poena. Za Finsku je Jantunen imao 11, a Valtonen 10.