Na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu na prisustvo koronavirusa testirano je 450 uzoraka, a od tog broja 230 osoba je pozitivno na COVID-19.
I dalje je najveći broj zaraženih u Kantonu Sarajevo, 184 osobe, u Goraždu i Visokom po 13 osoba, u Travniku je pozitivno 11 ljudi, u Olovu troje, a u Varešu dvije osobe, dok je po jedno u Prači, Ustiprači, Donjem Vakufu i Vitezu.
U izolatoriju Klinike Podhrastovi nalaze se 94 bolesnika. Od tog broja 17 pacijenata je smješteno u intenzivnu njegu.




