KK Travnik/ Pobjedom u Bugojnu sve bliže A1 Ligi

Košarkaški klub Travnik proteklog je vikenda na gostovanju u Bugojnu zabilježio pobjedu rezultatom 75-68 i tako se učvrstili na prvenstvenoj tabeli sa 5 pobjeda i bez ijednog poraza, te su na dobrom putu povratka u A1 ligu BiH.

Veziri su odlično otvorili susret i već nakon prvog perioda bilo je jasno da istinski žele pobjedu. Prvi period je okončan rezultatom 17-27. Domaći su u drugu četvrtinu ušli puno raspoloženiji da bi na kraju prvog poluvremena Veziri vodili samo 3 razlike, 33:36. Od starta drugog poluvremena Veziri su zahvaljujući dobroj odbrani i raspoloženom Mešinoviću zadržali prednost u Bugojnu, a konačan rezultat bio je 68:75. Najbolji kod Vezira bio je Mešinović Nedim sa 22 poena, a super raspoloženi bili su i Podojak sa 20 i standardno dobar Čišić sa 15 poena.

kk travnik/ pobjedom u bugojnu sve bliže a1 ligi
kk travnik

KK ISKRA – KK TRAVNIK 68:75
Ejubović -, Čamdžić-, Čišić 15, Zec-, Podojak 20, Papić-Lazić-, Gačić-, Mešinović 22, Bambur 7, Fajković 10, Marković 3.

U sljedećem kolu u nedjelju, 14.februara, od 16 sati i 30 minutakošarkaše Travnika očekuje još jedan lokalni derbi sa ekipom “Prvi koš” iz Viteza.

Podsjetimo, Veziri su u novu polusezonu ušli sa malim promjenama, odnosno u izmjenjenom sastavu. Vezire su napustili Nedim Mameledžija i Sani Karač, zbog odlaska u inostranstvo, dok su u posljednjim trenucima uspjeli dovesti tri pojačanja i to: Anes Podojak, Adi Bambur i Nedim Mešinović.