Ključ slavio u Bosanskoj Krupi protiv Bratstva, Hajdarović: U sjajnoj utakmici zasluženo smo pobijedili

U utakmici 7. kola prvenstva USK u Bosanskoj Krupi odigran je meč između domaćeg Bratstva i ekipe Ključ

Bio je ovo veoma važan meč za oba rivala, obje ekipe željele su trijumf da što mirnije i učinkovitije dočekaju kraj jesenjeg dijela prvenstva.

Bio je ovo susret za infarkt u kome je viđeno čak 7 zgoditaka, dosta dobrih prilika na obje strane, sjajnih akcija i odličnih odbrana vratara. Na kraju, u Hičkokovskoj završnici pobjeda je pripala gostima iz Ključa koji su ostvarili izuzetno vrijedan trijumf rezultatom 3:4.

Prvo poluvrijeme apsolutno je pripalo gostima koji su ga riješili rezultatom 0:2. Vodeći zgoditak za Ključ postigao je Refik Pudić, na 0:2 povečao je  Admir Ibrahimović udarcem sa jedanaest metara i tada se je činilo da je pitanje pobjednika već riješeno.

U nastavku meča prava dramana terenu, gosti imaju novi penal u 50 minuti, ali domaći vratar zaustavlja udarac Ibrahimovića i ostaje 0:2. To daje nadu domaćinu koji postiže zgoditak i smanjuje na 1:2. Sredinom drugog poluvremena gosti ostaju sa igračem manje, crveni karton dobija Admin Murtagić i domaćin sa igračem više  želi izjednačenje. No, brza kontra gostiju i Adem Begić postiže pogodak za vodstvo  Ključa 1:3. Tek onda postaje drama, golovi se nižu kao na filmskoj traci, a domaćin prvo smanjuje na 2:3, ubrzo novi šok za goste. Bratstvo ponovo postiže zgoditak i rezultat je poravnat 3:3.

Ali to nije kraj, u utakmici za infarkt, u posljednjim trenucima meča Refik Pudić velemajstorski lobuje domaćeg vratara i trese „storu“ Bratstva za konačnih 3:4. U redovima gostiju nastaje velika radost, sreća, svi su u zagrljaju-igrači, treneri, članovi uprave. Slavi se veliki trijumf i nova trica, treća po redu, na gostijućim terenima. Čestitke stižu sa svih strana, a predsjednik kluba Amer Hajdarović, vidno zadovoljan, kaže:

”Moram da čestitam svim nogometašima koji su sjajno odigrali ovaj izuzetno dramatičan meč, ali isto tako i trenerima koji su odlično postavili igru. Naša ekipa još jednom je pokazala da zna igrati, da ima kvalitet, karakter, da se ne boji ni jednog protivnika. Ovo je naš treći trijumf u gostima u ovom jesenjem dijelu prvenstva, poslije ekipa Bajer 99, Omladinac (Sanica) sada smo savladali i  neugodnu ekipu Bratstva na „vručem“ terenu u Bosanskoj Krupi. Cijeli meč naši igrači igrali su borbeno, požrtvovano,sa puno htijenja, volje, želje za trijumfom i pokazali si kako se igra i „gine“ za grb i boje svog kluba. Ovaj trijumf poklanjamo našim vjernim navijačima koji su uvjek uz nas i jedva čekamo da se dozvoli prisustvo gledalaca na tribinama, jer  naši sjajni navijači su naš dvanesti igrač na travnjaku, i uz njihovu ogromnu podršku igraču dobijaju dodatnu snagu i elan za pobjedom.”

Piše: Rešad MAMELA