KONAČNO: Cedevita sa sto i -53 ispraćena iz Francuske!

Košarkaši Cedevite Olimpije vrlo su uvjerljivo poraženi na gostovanju kod Pariza u 18. kolu grupne faze Eurokupa. Slovenci nisu mogli ništa protiv momčadi koja pretendira na sam kraj. Natjecanje su završili s rezultatom 1-17.

Ljubljančani su bili slabi od početka utakmice. Već nakon prve četvrtine bilo je +16 za domaćina iz grada svjetlosti. Suparniku iz ABA lige zabili su 32 poena.

U drugoj četvrtini Parižani su samo povećali višak. Već na poluvremenu zabili su preko 60 koševa s gotovo 30 koševa razlike.

U trećoj četvrtini domaći su spustili nogu što se bodovnog učinka tiče. Ali dovoljno za vrlo visoko vodstvo. Pariška momčad nije mirovala i nakon 36 minuta prešla stotku. Susret je završio s gotovo 120 postignutih poena. Samo u jednom dijelu bez umetnute 30.

Kod pobjednika najbolji su bili Heaphy i Ward sa po 20 poena.

U momčadi Cedevite Kobs je ubacio 18, a Blažić 12 poena.