Kvalifikacije za EP: Crna Gora nemoćna protiv svjetskih prvaka, Švedska bolja od Bugarske

Košarkaška reprezentacija Crne Gore loše je startala u kvalifikacijama za Eurobasket. Izgubili su od aktualnog svjetskog prvaka Njemačke rezultatom 85:61.

Domaćini su odmah krenuli silovito, prvih deset minuta dobili su 28:10, ali su kasnije uspjeli polako smanjiti razliku u odnosu na goste.

Kada je početkom četvrte četvrtine Zoran Nikolić smanjio rezultat na 58:52, činilo se da bi Crna Gora mogla utakmicu uvesti u zanimljivu završnicu, no Nijemci su ekspresno uzvratili serijom 12:1 i praktički riješili pitanje pobjednik.

Oscar da Silva bio je najbolji u pobjedničkom sastavu s 19 poena, 7 skokova i 4 asistencije, Delou i Olinde su ga pratili sa po 13 poena, au selekciji Crne Gore Kendrick Perry sa 16 i Nemanja Radović sa 13 poena, dok je košarkaš Crvene zvezde na posudbi u Bešiktašu Marko Simonović postigao je samo četiri poena, uz šest skokova.

U ovoj skupini uspješno je startala i Švedska koja je večeras na svom terenu svladala Bugarsku rezultatom 84:70.