KVALIFIKACIJE ZA EURO 2024.: Večer Mbappea i Ronalda, pridružio im se i napadač Seville! (VIDEO)

portugalportugal

Večeras su u Njemačkoj odigrane prve utakmice listopadskog ciklusa kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Francuska je na gostovanju kod Nizozemske slavila 2:1.

Tricolori su rano poveli protiv momčadi Oranja. Kylian Mbappe doveo je goste u vodstvo u sedmoj minuti. Do poluvremena su zadržali minimalnu prednost.

U nastavku su to udvostručili drugim pogotkom napadača PSŽ-a u 53. minuti. Nizozemcima je pogodak Doniela Malena poništen zbog zaleđa. Ipak, Nizozemci su smanjili rezultat na 2:1.

Hartman je zabio u 84. minuti. Nije bilo dovoljno ni za remi. Nizozemska sada zaostaje tri boda za Grčkom koja je druga i večeras je pobijedila Irsku.

Belgija je u izravnoj borbi za prvo mjesto u skupini bila bolja od Austrije s 3:2.

Belgijci su poveli u 12. minuti preko Dodija Lukebakija nakon izvrsnog solo prodora. S tim golom otišli su na počinak.

Ponovno je bio strijelac za 2:0 u 55. minuti na asistenciju Karaska. Brzo su došli do 3:0 u 58. minuti, a pogodio je Lukaku. Austrija je smanjila u 73. minuti preko Konrada Leimera.

Belgija ostaje bez Amadoua Onane koji je isključen u 79. minuti. Uslijedio je jedanaesterac kojeg je Marcel Sabicer pretvorio u pogodak za 3:2. Austrijanci nakon toga nisu mogli do boda i sada za liderom skupine na drugom mjestu zaostaju tri boda.

Portugal je kod kuće pobijedio Slovačku 3:2.

Portugalci su poveli protiv Slovačke u 18. minuti. Gonzalo Ramos potvrdio je golgetersku formu u reprezentaciji. Domaćini su udvostručili vodstvo. Cristiano Ronaldo bio je precizan s bijele točke u 29. minuti.

Tako se na odmor otišlo s +2 nakon prvih 45 minuta. Moglo je biti i 3:0 da je Ramos bio precizniji u 42. minuti. Pogodio je stativu iz peterca.

Slovaci su tu prednost uspjeli prepoloviti u nastavku. Hancko je ušao u 69. minuti. Odmah zatim Ronaldo je nakon samo tri minute primitka postigao pogodak za 3:1. Slovačka je unijela novu neizvjesnost.

Nogometaš Napolija Stanislav Lobotka smanjio je rezultat na 3:2. To je bio konačan rezultat. U ovoj grupi Bosna je pobijedila Lihtenštajn, a Luksemburg je remizirao sa Islandom, tako da je borba za drugo mjesto otvorena.