15 C
Nedjelja, 25 rujna, 2022

Lana Pudar se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva u disciplini 200 metara delfin

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar plasirala se u polufinale u utrci na 200 metara delfin na Evropskom seniorskom prvenstvu u Rimu.

Šesnaestogodišnja Mostarka nastupila je u drugoj kvalifikacionoj utrci i dionicu je isplivala u vremenu 2:10.82, što joj je bilo dovoljno da osvoji prvo mjesto.

Drugoplasirana Mađarica Zsuzsanna Jakobos je zaostala 20 stotinki, a treća Italijanka Antonella Crispino 33 stotinke.

U ukupnom poretku Pudar je ostvarila peto vrijeme, što nagoviještava da bi se mogla boriti za novu medalju, a u polufinale se plasirala i još jedna Mostarka Amina Kajtaz koja nastupa za Hrvatsku i ostvarila je 14. vrijeme u kvalifikacijama.

ukupni rezultati kvalifikacija na 200 metara delfin (foto: screenshot)

Polufinalna utrka na programu je danas s početkom u 19 sati i 26 minuta, a finale je na rasporedu sutra od 18.16 sati.

Lana Pudar je na Evropskom prvenstvu u Rimu već nastupila u disciplini 50 metara delfin u kojoj je zauzela 10. mjesto, dok je na 100 metara delfin osvojila historijsku bronzanu medalju.