Lantern je razbio Darušafaku, Gudurić je bio najučinkovitiji

Košarkaši Fenerbahčea svladali su na gostovanju Darussafaku sa 73-69 u trećoj utakmici polufinalne serije turskog prvenstva i tako stekli prednost od 2-1 u seriji.

U pobjedničkoj momčadi najučinkovitiji je bio srpski košarkaš Marko Gudurić s 12 poena, uz 4 asistencije i 3 skoka.

Izabranici Saše Đorđevića dobro su krenuli i već u drugoj dionici imali su velikih +13, no do odlaska na veliki odmor razlika je smanjena na 6 poena.

Potom je na početku treće dionice došlo do potpunog preokreta i prednosti od 4 boda u korist domaćina, no Euroligaši su se ipak odvojili i do kraja četvrtine vratili brojčanu prednost.

Ni tu nije bio kraj, jer je Darussafaka u posljednjih 10 minuta izjednačila na 64-64, ali ipak nisu uspjeli doći do novog preokreta, iako je bilo neizvjesno do samog kraja.

Najučinkovitiji pojedinac susreta bio je Gabriel Olaseni s 15 poena, uz tri skoka, dok je njegov suigrač Troy Copain skupio 12, uz 6 asistencija i 5 skokova. No, dva najučinkovitija igrača na utakmici nisu bila dovoljna za trijumf protiv Eurolige.

Uz srpskog braniča, u pobjedničkom sastavu bili su i Nando de Colo (5 skokova, 5 asistencija) i Metakan Birsen (5 skokova) sa po 10 poena.