LE: Pobjeda Sportinga, slavlje u Marseilleu i Pragu, Aubameyang postavio rekord (VIDEO)

Nogometaši Olympiquea iz Marseillea, praške Sparte i Sportinga plasirali su se u osminu finala Europske lige.

Olympique je s 3:1 pobijedio Šahtar iz Donjecka, Pierre-Emerick Aubameyang postigao je 31. pogodak u Europskoj ligi i postao rekorder natjecanja. U prvoj utakmici bilo je 2:2.

U Pragu se domaća Sparta iskupila za poraz 3:2 u Istanbulu od Galatasaraya, kod kuće je slavila s 4:1 i prošla među 16 najboljih u Europskoj ligi.

U Lisabonu su Sporting i Young Boys remizirali 1:1, a kako su “lavovi” u Bernu slavili 3:1, nije bilo dileme oko sudionika osmine finala.

Viktor Djokeres postigao je pogodak za Sporting u 13. minuti, a utješni remi Young Boysima donio je Silver Zhanvul šest minuta prije kraja. Prethodno je Đokeres u 57. minuti promašio jedanaesterac.